Načítání obsahu...

Uživatel byl odhlášen

Nesprávné jméno nebo heslo

Novinky

Novinky

Proč si pořídit právě české elektrokolo VOICE?

O elektrokolech už jsme vám toho prozradili dost (i když to nebylo zdaleka všechno a určitě vám ještě spoustu dalších informací podáme), ale o kolech naší výroby, tedy o značce VOICE, jsem toho ještě tolik nenapsali. Dovolte tedy, abychom vás s naší firmou seznámil.

 

Jak nás napadlo vyrábět kola?

Myšlenka založit vlastní výrobnu kol vznikla v roce 2004.  Měli jsme zkušenosti z olomouckého Olpranu, rokycanského Favoritu a lanškrounského Fortu ale chtěli jsme přijít s něčím vlastním. Nejdřív jsme zjišťovali, jaké jsou možnosti a čím oslovit zákazníky. Hledali jsme vhodnou (a hlavně volnou) značku, abychom měli na co navázat, a zjistili jsme, že v 80. letech v Kanadě fungovala firma vyrábějící jízdní kola pod značkou VOICE (čti vois). Název nás oslovil, a tak jsme šli do toho.

 

Naše první kolo VOICE

První kolo, které jsme s názvem VOICE vyrobili, bylo karbonové silniční kolo. V té době moc karbonových kol nejezdilo, takže to pro nás bylo zajímavé. Těchto  kol jsme vyrobili 50 ks. a protože se pak objevila otázka problematiky ochranné známky ( tu jsme vyřešili v roce 2012), vyráběli  jsme zatím pod značku MRX. Do roku 2012 působil VOICE pod firmou Profil, ale od roku 2013 začal fungovat samostatně pod společností VOICE BIKE s.r.o.

 

Jak jsme se dostali k elektrokolům

Původní myšlenka byla, že budeme vyrábět jen standardní horská a krosová kola. Tehdy jsme netušili, že bychom do svého výrobního portfolia mohli zařadit tak velké sousto, jako jsou elektrokola. Proč velké sousto? Jsme oficiálním prodejcem značky KTM, která je jedním z předních výrobců  elektrokol a měli jsme tak příležitost na vlastní kůži zjistit, jak bylo složité přesvědčit zákazníka v roce 2013 o kvalitě elektrokola v cenách od 50 000,-Kč výše. Tehdy se na našem trhu prodávala elektrokola do 25 000,- Kč ale takovouto "kvalitu" jsme prodávat nechtěli. Díky značce KTM byla pro nás laťka kvality nastavena a cestou kompromisu jsme jít nechtěli. To se ukázalo jako správné rozhodnutí. Obrovský zájem o kvalitní elektrokola nedal na sebe dlouho čekat, nejen v zahraničí ale i u nás. Často se stávalo, že jsme elektrokola vyprodali, a když jsme doobjednávali nová, tak nebyla. Došli jsme tak k závěru, že bude lepší současně vyrábět i pod vlastní značkou VOICE a po zkušenostech byla orientace na motory BOSCH jednoznačná.

 

VOICE - jsme česká značka

 Po těch nejlepších zkušenostech s KTM, jsme oslovili firmu BPS Šumperk která je právě jednou z montážních továren KTM. Následovala ze strany BPS kladná odpověď a bylo rozhodnuto - elektrokolo VOICE a motor BOSCH:-)

A tak i díky motorům BOSCH můžeme říci, že naše elektrokolo má plně evropský původ. Motory a baterie (akumulátory) se vyrábí v EU a celek elektrokola kompletují ruce českých mechaniků v Šumperku.

V příštím roce 2023 to bude 10 let kdy jen se rozhodli jít cestou elektrokol a naše přesvědčení že se nejedná jenom o módní záležitost, bylo správné.

VOICE BIKE Team

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  

Další články v kategorii

Prodloužená záruka

Prodloužená záruka

Na kola a elektrokola zakoupená v období od 1.10. do 28.2. následujícího roku prodlužujeme záruku.
Prodloužená záruka