Košík
Účet

This is custom content

BikeTrax GPS sledování pro elektrokola

Powunity Bike Trax GPS výrobce

Posláním společnosti PowUnity je řídit digitalizaci na trhu s elektrokoly. Začali jsme v oblasti B2C, kde jsme prodávali náš GPS tracker BikeTrax jako možnost dodatečného vybavení pro majitele elektrokol. Poznatky z oblasti B2C předáváme 1:1 našim B2B partnerům a promítáme je do vývoje produktů. Jsme totiž přesvědčeni, že vynikající vývoj produktů funguje pouze tehdy, když jste sami v první linii.

Společnost PowUnity pro sebe objevila elektrokola. Již tehdy bylo jasné, že by společnost měla zůstat ve sportovním odvětví. "V PowUnity jsme velmi neformální - nosíme spíše baseballové čepice než límeček a kravatu! To nám vždycky vyhovovalo," vysvětluje Christian. Odvětví elektrokol však bylo pro všechny novým územím: "Technické vazby se teprve rodily," říká Max, vývojář.

S tímto novým obchodním modelem se PowUnity měla definovat jako poradce a odborník v oblasti elektrokol. A tento podnik měl až do dnešního dne dvě výrazné výzvy: Na jedné straně jsou drahá elektrokola ideálním cílem pro zlodějské gangy. Na druhé straně je potřeba technologií, které poskytují digitální řešení pro budoucí systém "propojených kol" výrobců, prodejců a koncových zákazníků.

Zaznamenává a chrání vaše elektrokolo

Zrodil se GPS-Tracker "BikeTrax". Tento produkt v sobě spojuje dvě funkce: Tracker funguje jako inteligentní, neviditelná ochrana proti krádeži a zároveň jako médium, které spojuje jezdce na elektrokole s jeho kolem - včetně funkcí, jako je automatické zaznamenávání trasy, s optimálním pokrytím sítě 2G prostřednictvím aplikace. To byl startovní výstřel pro zahájení prodeje PowUnity.

Aplikace pro BikeTrax

S BikeTraxem je krádež, která je něčím negativním, vyrušena všemi těmito pozitivními zkušenostmi s produktem. "GPS tracker BikeTrax zaznamenává a chrání, aniž byste museli něco dělat," vysvětluje vývojář Max. Podle jeho názoru systémy, které toho umí příliš mnoho, nebo vše vyžadují, aby se uživatel intenzivně zapojil a byl neustále na telefonu. Přídavné systémy zamykání, které jsou s elektrokolem propojeny přes Bluetooth, musí uživatel aktivovat na chytrém telefonu a další funkce je třeba spouštět individuálně. "To je příliš mnoho kroků, které uživatele stresují," pokračuje Max. "Pak je tu také kvalita sítě. Co se stane, když nemáte žádné pokrytí?"

Na druhou stranu je systém aplikace PowUnity jednoduchý, ale chytrý: Sledovací zařízení se jednoduše uspí. Jakmile se pohne, probudí se! Automaticky zaznamenává trasy a není možné trasu spustit nebo zastavit. Uživatel má vždy pokrytí a nemusí dělat nic jiného.

To je to, co dělá PowUnity tak elegantním. Nabízí uživateli, aby měl vše, co chce, a nemusel nic dělat. Systém na pozadí je dostatečně chytrý na to, aby to rozpoznal. Pro Maxe je řešení aplikace úplné pouze tehdy, když programátor "už nemůže nic odstranit, ale uživatel má stále všechno". Existují tři věci, které chce PowUnity se svou aplikací zdokonalit: Alarm proti krádeži, záznam trasy prostřednictvím sledování GPS a funkci Bike Pass, která podobně jako otisk prstu dokáže v případě krádeže přiřadit elektrokolo jeho skutečnému majiteli.

Aplikace pod společnou značkou - nyní i pro výrobce

Od chvíle, kdy bylo onoho večera v srpnu 2018 ve Vídni zabaveno první ukradené elektrokolo, je aplikace BikeTrax osvědčenou ochranou proti krádeži pro prodejce elektrokol, půjčovny i soukromé uživatele. Mezitím PowUnity prodává tisíce GPS trackerů měsíčně a spolupracuje s více než 500 prodejci po celé Evropě.

Od března 2020 nabízí PowUnity "co-brandovanou" aplikaci také pro výrobce a žádostí přibývá. "Během dvou měsíců jsme měli asi deset zákazníků, kteří integrovali naši aplikaci do svých systémů," říká Stefan. Požadavky na aplikaci se u jednotlivých zákazníků liší, ale funkce aplikace jsou pro každého výrobce stejné a vždy vyhovují. "Koupíte si ji jednou a obdržíte všechny aktualizace, které poskytujeme i naší aplikaci PowUnity. Proces je pro všechny automatizovaný: snadný, bezpečný a rychlý."

BikeTrax je produkt pro běžného koncového zákazníka

Stefan předpovídá, že "složitost systémů pro elektrokola se bude zvyšovat, takže je lepší zaujmout pozici dnes než zítra. Nechceme však dělat jen obchod pro obchod." Společnost PowUnity přece vyvinula produkt pro koncového zákazníka, stejného koncového zákazníka, jakého mají výrobci systémů pro elektrokola. Innsbrucké společnosti jde především o to, aby s partnery uspokojila právě tohoto zákazníka. "Nejde o projekt, který lze po roce odložit, ale o kontinuální proces, který je třeba krok za krokem posouvat dál," vysvětluje Stefan. Přitom je obzvláště užitečná přímá zpětná vazba od koncového zákazníka v rámci zákaznické podpory.

Vlastnosti

  • Rychlé upozornění na pohyb vašeho kola.
  • Možnost registrace mnoha kol do více telefonů.
  • Záložní baterie na jeden nebo dva měsíce.
  • Nemusí být jednoduché najít místo, kam jej schovat.
  • Nemusí mít vliv na cenu pojistky kola - záleží na pojišťovně.
  • Bez zvukového alarmu.
  • Nevypíná motor elektrokola.

Zkušenosti zákazníků

O jedno elektrokolo jsem již přišla. Teď již neriskuji a investuji do bezpečnosti.

Olina K.

Také jsem bohužel o jedno elektrokolo přišel. Hlášeno na PČR. Bez úspěchu. Značeno i syntetickou DNA. Bike Trax je skvělé zařízení - máte okamžitý přehled o pohybu kola.

Alois Š.

Na PČR bych nespoléhal. Bike Trax je GPS lokátor osvědčený v praxi. Musíte ale najít na kole vhodné místo, kde ho schovat. Zjištění aktuální polohy kola je pak dílem okamžiku.

Štěpán L.

Bike Trax

Vyberte z naší nabídky cyklo zboží

Podívejte se na video