Košík
Účet

This is custom content

Další informace o značce SQlab

Asclepius (německy: Äskulap) ve starověké řecké mytologii je léčitelský bůh lékařského umění. Má se za to, že se svou magickou léčivou silou je mistrem v umění léčit jako nikdo jiný. Typickou reprezentací Exclepia je vousatý muž opírající se o hůl propletenou hadem.

Had (colubrid) je po celém světě vnímám jako symbol zdravý, symbol medicíny. Je takto velmi často také používán v mnoha zdravotnických zařízeních. U nás ve společnosti SQlab klademe obrovský důraz na propojení lékařských znalostí a sportu (cyklistiky) při vývoji našich produktů. Z toho všeho vyplynulo naše jméno, které se skládá z upravené podoby boha medicíny a k doplnění tváře společnosti jsme použili hada, který obepíná sedlo. Toto logo už léta zdobí dveře tzv. SQlaboratoře, kde probíhá vývoj produktů na té nejvyšší možné úrovni.

2021: První sedlo "Made in Germany"

prvni sedlo

Již dlouho let SQlab pracuje na tomto projektu. Sedlo 6OX "Made in Germany" je první z řady produktů, která chce zajistit lokální výrobu, vysokou kvalitu a také dlouhou životnost.

2020: SQlab představuje novou Performance line

performance line

Nová řada Performance. Tuto sérii produktů jsme vytvořili abychom ukázali, že ergonomie může nejen vyhrávat závody, ale také ulevit výkonnostním cyklistům. Používáme zde naše nejlehčí materiály (Carbon & CFK, Superlight Foam, nebo silikonová pryž)

2020: SQlab vyvíjí řadu M-D

rada md

Zkratka M-D = Maximized Dip, neboli "velká prohlubeň". V kombinaci se schodovitým tvatem typickým pro SQlab rozkládají tato sedla veškerý tlak do sedacích kostí. Citlivá místa jsou naprosto volná. Tato řada je vhodná hlavně při problémech s prostatou a hemeroidy.

2019: Nezlomitelná řídítka jedině od SQlab

riditka

Časopis BIKE (04/19) testoval 70 kombinací řídítka a představců. Pouze Syntace a SQlab projdou zátěžovým testem bez poškození! Vítěz testu "cena/výkon" 3OX a hodnocení BIKE "velmi dobrý" 311 FL-X Carbon.

2019: Sortiment kalhot s vložkami pro každé použití

sortiment kalhot

SQlab zahajuje novou sezónu se třemi typy cyklistických kraťasů a třemi typy vložek. Hlavní zásadou je co nejtenčí vložka, aby se předcházelo propadání sedacích kostí, omezování prokrven a zvýšení tření. U modelů ONE10 a ONE11 je navíc použita tenká vrstva gelu, který absorbuje třecí síly.

2018: SQlab na trh přináší řadu gripů a rovnou získábá cenu Eurobike Gold Award

gold award

Nová řada gripů SQlab byla jedním z největších vítězů na Eurobiku 2018. Zlatou cenu získávají pouze ty nejinovativnější produkty své doby v oblasti příslušenství na kolo. Čtyři druhy - pro každou ruku, každé kolo, každý styl jízdy.

2018: SQlab 6OX - nové sedlo pro Gravity a E-Bike

sedlo e-bike

Nové sedlo 6OX je výsledkem spojení technologií ERGOLUX® a ERGOWAVEG® . Zejména díky schodovitému tvaru a snížené (i rozšířené) špičce poskytuje sedlo 6OX menší tlak na intimní oblast u žen i mužů.

2018: Spánkem k lepší výkonnosti - Q(kju:) Matrace

matrace

V SQlab se zabýváme vývojem ergonomických produktů pro sport již více než 15let. Od samého začátku se zaměřujeme na zbytečné ergonomické chyby a odstranění jejich následků. Nyní také při spánku.

2017: První vložka do kraťasů SQlab je na světě!

vlozka do kratasu

Duší cyklistických kraťasů je vložka (vycpávka)! Nová vložka SQ12 vytváří výrazně vyšší komfort na delší vzdálenosti. Je výrazně pohodlnější než měkké, hmatné vložky a to zejména díky extrémně kvalitnímu polstrování.

2017: SQlab představuje sedla ERGOLUX®

sedlo

Ergonomie-Pohodlí-Pohyb. ERGOLUX® přichází s pohodlím pro vzpřímenější posed na kole. Výsledkem je nová řada sedel, která poskytuje více prostoru, více pohybu a menší tlak. Začínáme se třemi modely, které budou déle doplňovány.

2017: ERGOWAVE®

ergowave

Rok 2017 je rokem limitovaných edicí sedel SQlab ERGOWAVE. Speciální model sedla byl věnován Tiboru Simaiovi, který dostal již druhou limitovanou edici Flow Yellow. Druhá z limitovaných edicí je řada Endless Summer, která má oživit "sdílení pocitu v sedle" jako životního postoje.

2016: ERGOWAVE®

ergowave

SQLab představuje váhově optimalizovaný model ERGOWAVE® carbon, který je nejlehčím z celé řady a startuje na hmotnosti 147 gramů.

2016: Nové vnitřní rohy 411

vnitrni rohy

Vnitřní rohy byly vyvinuty již v roce 2007. Nyní však přichází nová edice a slaví velký úspěch. Přechod k širším řídítkům dává použití vnitřních rohů veliký prostor. Cyklistovi umožňují měnit polohu úchopu častěji a tím ulevit pažím, krku i zápěstí. Zároveň je možné dosáhnout z rohu na brzdy a reagovat tak na nenadálé situace.

2015: SQlab představuje nově vyvinutá sedla ERGOWAVE®

sedlo

který vznikl na základě tříletého výzkumu ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Frankfurt. Poprvé v historii se podařilo na základě výpočtu zjistit, jaké síly a kde působí mezi sedlem a jezdcem (ne jen v dosedacích plochách, ale také v hlubokých strukturách těla) a použít tato zjištění pro vývoj ERGOWAVE®.

2015: Dvě nové speciální edice sedel

dve-sedla

Cyklistická legenda Hans Ray a rocková hvězda - baskytarista Rage Againts the Machine Timmy C. mají svoje edice sedel SQlab.

2015: SQlab zastoupen již ve 23 zemích světa

svet

Všechny národnosti si již měří sedací kosti napříč světem. Přesto jsme nepřidali žádné další šířky našich sedel. Důvodem je menší rozdíl ve průměrné vzdálenosti sedacích kostí v různých koutech světa než se předpokládalo.

2014: První sedlo se dvěma schody

prvni sedlo se dvema schody

Sedlo 602 active DS (doublestep) bylo poprvé představeno na Eurobike 2014. První sedlo se schodovitým tvarem pro ještě lepší oporu a úlevu v namáhaných oblastech. Už teď je jasné, že se jedná o vynález budoucnosti.

2014: Nový systém měření představen

mereni

Novinkou pro rok 2015 je také nová meřící deska. Stará dobrá lepenka již není dostatečná a proto bude nahrazená moderní sadou plastové podložky a speciálního měřícího papíru. Tato sada se stane standartním vybavením každého našeho obchodního partnera - SQlab prodejci. Tento typ měření je výrazně přesnější. A školený personál našich partnerů Vám pomůže s jeho realizací. Kromě šířky sedacích kostí lze také detekovat malpozici pánve.

2014: SQlab přivádí k životu "SnaQeTeam"

SnaQeTeam

SnaQeTeam je skupina jezdců, specialistů na vývoj a lékařů, která se stará o vývoj produktů. Zajišťuje propojení praktičnosti a medicíny.

2013: Naše závěry po 10 letech SQlab

SQlab

Po 10 letech během kterých SQlab přinesl na trh mnoho inovací a mnoha zákazníkům vrátil radost z jízdy, se stává SQlab také jednou z nejvíce kopírovaných značek. Strategie udržet si vedoucí postavení na trhu bude zachována u budoucnu.

2013: Sedlo 600 active

sedlo 600

Je zde klasický Easyseat od firmy Hobson USA. Sedlo je kompletně přepracováno a dostává systém active.

2012: SQlab se zavazuje Isartrails

isartails

SQlab spouští speciální projekt na ochranu Isartrails.

2011: SQlab se stěhuje do Taufkirchenu

taufkirchen

Přesun do nedalekého Taufkirchenu nám přináší zejména nový prostor. Naše SQlaboratoř může být výrazně rozšířena. Nově se zde nachází systém měření výkonu pomocí kterého lze změřit a vyhodnocovat tlakové zatížení v botách, rukojetích, na sedle a nově i v autosedačkách. Videoanalýzu lze použít k pozorování a vyhodnocování pohyb řidiče.

2011: Nové gripy 711

Byl vyvinut nový upínací systém ve spolupráci se Syntace. Tanto systém již prakticky nepotřebuje kov kromě šroubu. Což snižuje výrobní náklady a hmotnost. První takto propracovaný grip na celém trhu. Zejména čtvercový tvar povrchové úpravy výrazně zvyšuje přilnavost.

2011: Active

active

Systém active prochází celým portfoliem. Je vhodný jak pro sportovní jízdu, tak pro velmi rekreační použití. 602,610 i 621 jsou nově dodávány se systémem active, což přináší největší posun za osm let.

2010: Gripy 711 - patentový spor

SQlab nejprve zažívá neúspěch. Nicméně se SQlab může opřít o vývoj a práva na vlastnictví už z 90.let. Důvodem je velké vývojové oddělení SQlab. A proto se SQlab rozhodl spor neřešit soudně, ale nechal rozhodnout trh. Vyvinul mnoho dalších unikátních produktů, které předčili konkurenci a tím zvítezil zákazník a také cyklistika.

2010: Eurobike Gold Award

bike-gold-award

Sedlo 611 active získává toto prestižní ocenění a startuje tak dlouhou a úspěšnou dráhu tohoto sedla, které prochází inovacemi dodnes!

2010: Druhé limitované sedlo - Team

limitovane-sedlo

SQlab přichází na trh s druhým modelem limitovaných sedel s karbonovými vzpěrami. Sedlo je vyprodáno během pár dní a dokonce se obchoduje na Ebay vysoko nad doporučenou cenou.

2009: Speciální edice pro "křídla" - Wings for Life

Pro nadaci Wings for Life Foundation jsme představili řadu gripů 711 poprvé bez objímky, ve třech velikostech a bez rohů. SQlab se také hlásí k nadaci Wings for Life a uvádí na trh i speciální model sedla.

2008: SQlab system "active"

sqlab-active

První model příběhu sedel se systémem active bude představen na Eurobike a to ve futuristickém designu.

2007: SQlab expanduje

expand

SQlab se rozrůstá. Výzkum a vývoj potřebuje nové prostory a proto se stěhujeme do nových budov v blízkém okolí na severu Mnichova.

2007: Mistryně světa!

mistryne-svetla

Obrovský úspěch pro sedla SQlab. Hanka Kupfernagel se stává mistryní světa v časovce. Hanka používá sedlo 612. Dalšími úspěchy jsou německé mistrovské tituly v MTB nebo bikrosu.

2006: Poprvé gripy SQlab dostupné ve třech velikostech

gripy

Gripy SQlab 702 jsou poprvé dostupné ve třech velikostech. Velikost se zjišťuje podle šablony - změřením dlaně.

2005: Průvodce pro výběr perfektního sedla

pruvodce

Probíhá školení více než 400 prodejců na ergonomických seminářích, které se zabývají řešením problémů při sezení na kole. Prodejci jsou nyní vybaveni měřícími stoličkami.

2004: Záblesk konceptu Super 6

zablesk

Koncept sedel řady Super 6 měl jen krátkého trvání, protože pánové Staudte a Knoringer narazili na active systém a tomu poté věnovali veškerou svoji energii.

2004: Cyklistický legenda Hans Rey

hans rey

Hans Rey se stává jezdcem SQlab teamu.

2004: První sportovní "schodovité" sedlo SQlab 611

sportovni sedlo

SQlab představuje první sportovní sedlo se schodovitým profilem. Benefitem sedla jsou také titanové lyžiny.

2004: Uvedení sedla SQlab 602 na trh

sqlab602

První velký úspěch ve srovnávacích testech. Od této doby jsou sedla zcela pravidelně vítězi různých testů v oblasti cyklistických sedel v německém odborném tisku.

2003: Založení společnosti SQlab GmbH

gmbh

V únoru je u Mnichova v rodinném domě založena firma SQlab GmbH. Dům slouží jako kancelář, zatímco kontejnery u domu jako sklad. Zpočátku je vývojová laboratoř v dřevěném zahradním domku. I přes tyto velmi ztížené podmínky probíhají v laboratoři velmi citlivá měření pomocí tlakoměrných systému a podobně. Skutečnou laboratoří jsou však nedaleké Isatrails, kde se neustále veškeré produkty testují při reálném použití a srovnávají s přímou konkurencí.

2003: První "schodovité" sedlo SQlab 601

sqlab601

Prvním schodovitým sedlem v nabídce sedel SQlab je sedlo 601. V průbehu roku se k šířce 15cm přidává také šířka 13cm. Úspěch sedell je zatím pozvolný, nicméně měření sedacích kostí již probíhá. Vývoj sedel je velmi nákladný a tak počet produktů roste pozvolna.

2003: SQlab představuje první gripy s "ploutvičkou" 735

ploutvicka

Nové ergonomické gripy s tzv. ploutvičkou - SQlab 735.

2002: SQlab přebírá distribuci sedel Hobson Easyseat.

easyseat

SQlab se stává dovozcem a distributorem děleného sedla z USA - Hobson Easyseat.

2002: Měření sedacích kostí

mereni

SQlab je prvním výrobcem sedel na světě, který vyvinul systém měření sedacích kostí a stanovení ideální šířky sedla. Kromě šíře kostí je ještě zohledňována pozice na kole. Tato myšlenka se v následujících letech stává klíčovou pro výběr sedla. Dnes je prakticky nemyslitelné koupit správné sedlo bez použití této metody.

1992: Zakladatel firmy SQlab Tobias Hild uvádí na trh firmu Amazing Toys.

zakladatel

Tobias již tehdy vyvíjel produkty pro cyklistické disciplíny, které byly ještě v plenkách - MTB downhill. Pod značkou Amazing Toys tak vznikají první gripy a sedlo s jedním schodem. Tyto produkty však nikdy nedosáhli produktové a kvalitativní zralosti.

Zkušenosti zákazníků

SQlab mě přesvědčil, že mohu získat výbornou kvalitu za rozumnou cenu. Sedlo, které jsem si vybral, je vysoce odolné a stále pohodlné i po dlouhé době používání

Pavel H.

Používám SQlab sedlo již několik měsíců, a jsem ohromen jeho odolností a schopností udržet pohodlí

Martina H.

Sedlo od SQlab předčilo mé očekávání co do pohodlí během jízdy na kole.

Jirka K.

SQlab

Vyberte z naší nabídky jízdnách kol

Podívejte se na video