Košík
Účet

This is custom content

Jak na výběr vhodného elektrokola.

Nákup elektrokola není levnou záležitostí a proto je dobré mít určitou představu co od takového stroje očekáváte, ještě před návštěvou obchodu. Jako příklad uvádíme pár bodů na které se pravděpodobně prodejce zeptá dříve než vám nějaké elektrokolo nabídne.

  • kde se budete na elektrokole převážně pohybovat
  • jakou požadujete dojezdovou vzdálenost
  • vybavenost elektrokola (případné další požadavky na dovybavení)
  • jak budete kolo přepravovat
  • požadujte informace k následnému servisu a dostupnosti náhradních dílů 

V současnosti je nabídka elektrokol velmi široká a není jednoduché se v množství různých technických údajů zorientovat. Na počátku (jak uvádíme výše) je potřeba si ujasnit, za jakým účelem elektrokolo kupuji (dojíždění do práce, lehká cykloturistika po cyklostezkách, náročná cykloturistika s delším dojezdem nebo jízda v náročném terénu) od toho se odvíjí vybavenost, hmotnost a cena elektrokola.    

Je ideální, máte-li možnost vybrané elektrokolo ještě před nákupem otestovat, protože nejlepší je vlastní zkušenost. Řeč je ale o minimálně hodinové vyjížďce nebo nejlépe zapůjčení elektrokola  na víkend. Po takové testovací jízdě si možná následně potvrdíte správnou volbu a nebo naopak, vše přehodnotíte. Naše zkušenost je taková, že většina zákazníků je mile překvapena, že rádius výletu je podstatně větší a nejsou odkázáni pouze na rovinaté cyklostezky.

Důležitým parametrem pro správnou volbu není jenom motor a baterie, ale je to i velikost kol. V případě že vaše výška postavy je na hranici 170 cm je lépe vyzkoušet jak kola 29" tak 27,5".

Požadavek na dovybavení elektrokola o další doplňky, jako je integrované osvětlení, blatníky, odpružené sedlovky atd. je dnes samozřejmost a služba která k nákupu patří, stejně jako úprava posedu.

V neposlední řadě je potřeba zhodnotit dostupnost servisu a náhradních dílů pro pohon a značku zvoleného elektrokola. Elektrokolo má sloužit až 10 let (vše záleží na ročním nájezdu km) a servis za tu dobu potřebuje každé elektrokolo.

Se současným zkvalitňováním prodeje a služeb servisu, úzce souvisí i služba testovacích center. V případě naší společnosti VOICE BIKE s.r.o. provozujeme  půjčovnu a testovacích centrum s motory Bosch která zahrnuje kompletní škálu elektrokol. Odkaz na půjčovnu – Testovací elektrokola